צדיק, סופית

פורים, תחפושות ושאיפות…
למה בחרתם להתחפש?
הרבה פעמים כשילד בוחר תחפושת, מה שמניע אותו זה דמויות שהוא מכיר ורוצה להידמות, השיחה שהוא שומע בבית, והחברים שמתלבשים סביבו ומרכיבים יחד את דמיונו לתחפושת שלו.

בגן כלנית, השנה הילדים התחפשו בנוסף לתחפושות האחרות, למלך האותיות, התחפושת מהווה התגלמות של לימוד האותיות לאורך כל השנה ומעניקה לילדים תחושת חשיבות הנובעת מהכרת האותיות. התחפושת כללה כתר מלך וגלימה, בנוסף לכך לוח אותיות גדול וספר שעליו כתוב מלך האותיות.

בגב הגלימה הודפסו כל האותיות ובמרכז האות ץ' היתה בגדול. הכיתוב היה:

"החלטתי להיות צדיק, סופית.!"

תחפושות הילדים בגן כלנית היו לא רק חמודות ויצירתיות, אלא שהיתה מאחוריהן משמעות עמוקה. הם היוו ייצוג לעבודתם הקשה ומסירותם של הילדים ללימוד האותיות לאורך השנה, ולשאיפותיהם להמשיך ולצמוח ולהשתפר.

פורים הוא חג של שמחה וחגיגה, וההתלבשות בתחפושות היא חלק גדול מזה. אבל חשוב לזכור שהתחפושות שאנו בוחרים יכולות להיות גם בעלות משמעויות עמוקות יותר ולייצג את הערכים והשאיפות שלנו. הילדים בגן כלנית הראו לנו שגם לתחפושת פשוטה יכולה להיות מסר עוצמתי, ושכולנו יכולים לשאוף להיות "צדיקים" בדרכנו.

לקבלת סיפורי ישועות נוספים השאירו פרטים כאן

עוד סיפורי ישועות

פתיחת שנת הלימודים תשפד

פתיחת שנת הלימודים היא תמיד תקופה מרגשת הן לילדים והן להורים. רשת גני ילדים "מורשת יעקב" מחזיקה בחזון להנחיל את ערכי התורה לילדים מגיל צעיר כבסיס לחינוך.  בגני מורשת יעקב מאמינים מאוד בכוחו של החינוך ובהשפעה שיכולה להיות לו על

ערב אמהות לילדי הגנים והמעון

השבוע התקיים ערב אמהות מיוחד ומרגש. הארוע התקיים במתנס קרית הצעירים בשעות הערב.   להלן סיכום הרשמים:   שמענו דברי ברכה מראש המוסדות הרה”ג ר’ משה ראם שליט”א,  הרב דיבר בזכות הגדולה לשים את הילדים במקום הקדוש הזה.  הרב הזכיר

העבירות שמות לתפילה על ציון הצדיק

הרשמו לניוזלטר שלנו לקבלת עידכונים