קמחא דפסחא

כמדי שנה, אנו מחלקים קמחא דפסחא בכוללים. החלוקה כוללת כ-30 אברכים מכולל גאולת ישראל ועוד 35 מכולל מורשת אבות. גודל התמיכה נקבע לפי גודל המשפחה ופירוט ההכנסה, מה שמבטיח שכל משפחה תקבל את התמיכה לה היא זקוקה.

סעודת הפסח מחולקת בסלסילות מזון, שוברים או מזומן, בהתאם לצרכי כל משפחה. כל סל מזון נוצר בקפידה עם מצרכים בהתאם לאופי המשפחה, תוך הקפדה על התאמה של התמיכה לצרכיהם הספציפיים. יש אפילו משפחות שמקבלות את התמיכה כתוספת למלגת הכולל, מה שמאפשר להן להשתמש בכסף למוצרים אחרים ולא רק לאוכל.

מה שמייחד את החלוקה הזו הוא היחס האישי שיש לרב משה ראם עם כל האברכים. זה מבטיח שהכסף יגיע למקומות הנכונים ושכל משפחה תקבל את התמיכה לה היא זקוקה. בין אם זה בשוברי קניות לסופרמרקט המסוים בו קונים המשפחה או בסלסילות מזון מוכנות, הרב משה ראם דואג שכל משפחה תקבל את התמיכה הדרושה כדי לחגוג את החג.

בשנה שעברה נאמד גודל החלוקה ב-75 אלף שקל. השנה היעד לחלוקה הוא 100,000 ₪ שיחולקו לכ-65 משפחות.

יכולתה של "מרכז תורני רמת השרון" לתת סכום משמעותי כל כך מעבר לשוטף היא שיקוף של תחושת הקהילה החזקה הקיימת בציבור.

חלוקת קמחא לפסח היא רק דוגמה אחת מהדרכים הרבות בהן תומכים הכוללים בחבריהם. במהלך השנה קיימות ותוכניות נוספות שנועדו לתמוך במשפחות נזקקות. תכניות אלו הן שיקוף של ערכי הכוללים וזכות עצומה לשותפים להיות חלק מאור התורה ברמת השרון.

העבירות שמות לתפילה על ציון הצדיק

הרשמו לניוזלטר שלנו לקבלת עידכונים